Kultura.rze.pl

Wydarzenia:
- Dziś: 0
- Najbiższe 7 dni: 0
- W weekend: 0

Koncert T.LOVE
8 maja 2006

Muniek i spółka zagrali w rzeszowskim klubie pod Palmą 26 kwietnia promując swój najnowszy album "I hate rock′n′roll". Tym, którzy są fanami T.Love nie trzeba przypominać osoby Muńka ani T.Love dla pozostałych trochę historii zespołu...Muniek Staszczyk - Zygmunt Staszczyk, jak sam o sobie mówi "piosenkarz", urodzony 5 listopada 1963 roku w Częstochowie.
Absolwent IV Liceum Ogólnokształcącego oraz wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Nie przywiązuje wagi do wyglądu, ale zawsze musi mieć ze sobą nieodłączne okulary przeciwsłoneczne i poczochrane włosy.
Założyciel i wokalista zespołu T. Love, który powstał w czasie stanu wojennego, w 1982 roku jako T.Love Alternative. W grudniu 1987 T.Love Alternative oficjalnie zmienia nazwę na T.Love. Wiosną 1988 zespół wydaje pierwszy oficjalny album - "Miejscowi - live", a rok później drugi "Wychowanie". Potem Muniek wyjeżdża do Anglii, a zespół się rozpada... Po powrocie Muńka zespół zawiązał się na nowo w nowym składzie. Ze starego T.Love pozostał tylko wokalista. Już pierwsza płyta nowego zespołu wydana w 1991r. odniosła wielki sukces. Album "Pocisk miłości", a dokładniej piosenka "Warszawa" osiągnęła szczyt ogólnopolskiej listy przebojów programu III Polskiego Radia. O utworze tym Muniek mówił tak:

"Napisałem to w Londynie na emigracji - czułem nostalgię, zawsze się z tego śmiałem, a tu siedziałem w barze, zmywałem gary i zamarzyły mi się kapusta, bigos i polskie Boże Narodzenie. Śmiałem się kiedyś, że tacy faceci jak Norwid i Mickiewicz rozrywali żyły na emigracji, a tu i mnie dopadło. Jak przypomniałem sobie tę Warszawę, studia, czas, który minął. (...)"*

Następne lata, to następne albumy: "King", "Chłopaki nie płaczą", "Antyidol". W listopadzie 2001 ukazał się kolejny album - "Model 01". W roku 2004 zespół zagrał po raz drugi na Przystanku Woodstock na którym nakręcił koncertowe DVD. Również w tym roku Muniek wystąpił w 2 głośnych duetach... z Krzysztofem Krawczykiem oraz z hip-hopowym zespołem Zipera. W październiku 2005 roku zespół wchodzi do studia aby nagrać swój kolejny album. Płyta "I hate rock′n′roll" ma być powrotem do ostrego gitarowego grania...

Zobacz zdjęcia z rzeszowskiego koncertu!

Foto: Ryszard Kocaj

* Tekst na podstawie www.t-love.plNick
Treść komentarza
Wpisz ciąg znaków z poniższego obrazka
Kod obrazka
napisał(a): ~devil
Po co umieszczać mnóstwo takich samych zdjęć?
napisał(a): ~muniofan
Njalepszy zespół rockowy od 1990 >>> T.Love!!!