Kultura.rze.pl

Wydarzenia:
- Dziś: 0
- Najbiższe 7 dni: 0
- W weekend: 0

Testosteron
10 października 2007


Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2007
Gatunek: komedia
Reżyseria: Andrzej Saramonowicz, Tomasz Konecki
Scenariusz: Andrzej Saramonowicz


Od kilku tygodni na ekranach Polskich można oglądać nową Polską komedię pt."Testosteron".

Wbrew nazwie film ten nie jest tylko dla mężczyzn. Wręcz przeciwnie. To interesujący seans dla wszystkich kobiet chcących pośmiać się z mężczyzn oraz dla wszystkich widzów lubiących humor i dobrą zabawę. "Testosteron" to 119 minut dobrej zabawy, ale także fabuła nakłaniająca do refleksji.

Film ten nie ma głównego bohatera- główni bohaterowie to grupa niezbyt zadowolonych mężczyzn. Opowiada on o przyjęciu weselnym po ślubie, który... nie odbył się. Kornela przed ołtarzem zostawia ukochana,(znana piosenkarka). Kobieta nie tylko zostawia niedoszłego męża, ale wyznaje przed wszystkimi, że kocha innego. Jej nowy ukochany również jest wśród weselników, z tą tylko różnicą, że znacznie bardziej cierpi, bo został pobity przez rodzinę i znajomych Kornela. Przyjęcie weselne po ślubie - który się nie odbył zamieni się w szaloną i mieszną serię bójek, ciekawych dyskusji, szybkich zwrotów akcji i zaskakujących odkryć dotyczących relacji damsko-męskich. To inteligentna polska komedia o męskim punkcie widzenia, o tym jak mężczyźni postrzegają związki z kobietami.,,Testosteron" daje nam możliwość przeniknięcia do najgłębszych i najbardziej skrywanych zakamarków męskiej duszy. Film ten ukazuje poszukiwanie odpowiedzi na odwiecznie nurtujące nas pytania - Czego tak naprawdę pragną kobiety, a czego pragną mężczyźni? Poszukiwanie odpowiedzi to dopiero początek tej zwariowanej zabawy!

Główne role zagrali wspaniali polscy aktorzy - Adamczyk, Szyc, Stuhr, Stelmaszyk, Kosiński, Karolak, Kot- sam skład podpowiada nam już, że zapowiada się wspaniała zabawa podczas oglądania. Nie tyle dialogi- co właśnie aktorzy są duża zaletą tego filmu. Scenariusz filmu jest już sprawdzony, ponieważ od 2002 roku sztukę pod tym samym tytułem można obejrzeć w wielu polskich teatrach. Bije ona rekordy popularności.

"Testosteron" to kolejna świetna polska komedia, z której teksty jeszcze długo będzie można usłyszeć w codziennej mowie. A autorzy zapowiadają, że w przyszłości nakręcą podobny film, z ta różnicą, że o paniach... Pomimo tego, iż słyszałam krytyczne opinie o filmie, osobiście bardzo gorąco polecam go wszystkim.

Monika DobrzańskaNick
Treść komentarza
Wpisz ciąg znaków z poniższego obrazka
Kod obrazka