Kultura.rze.pl

Wydarzenia:
- Dziś: 0
- Najbiższe 7 dni: 0
- W weekend: 0

Konkurs Poetycki - Ja i świat
17 maja 2008

15 maja br. z całego województwa do WDK w Rzeszowie zjechali laureaci czwartej edycji Konkursu Poetyckiego "JA I ŚWIAT" organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego.

W pięknie odnowionej sali widowiskowej WDK przywitała ich żywiołowa radość dziecięcych zespołów pieśni i tańca " Bandoski" i "Uśmiechu". Nagrodzeni odwdzięczyli się prezentacją swoich utworów, zapraszając tym samym słuchaczy do podróży po swoim niezwykłym świecie. Wyjątkowo efemerycznym, który wychodzi już z dzieciństwa, ale jeszcze nie jest w pełni dorosły.
Niepowtarzalny klimat tej poetyckiej opowieści o przemianie dopełnił równie ulotny koncert skrzypka Kamila Niemca i pieśni
w wykonaniu Paulinki Prucnal.


Szczególną pamiątką tych wydarzeń, poza nagrodami wręczonymi przez dyrektora WDK Marka Jastrzębskiego, zastępcę dyrektora Departamentu Edukacji i Kultury Urzędu Marszałkowskiego - Waldemara Szumnego, oraz jurorów dr Zofię Brzuchowską
i dr Zenona Ożoga, jest zbiór trzydziestu siedmiu nagrodzonych wierszy (z 712 nadesłanych),barwnie zilustrowanych przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Rzeszowie.


Jury przyznało kilkanaście nagród i wyróżnień.

Nagrody główne otrzymali:

- Patrycja Dyndał ze Szkoły Podstawnej nr 1 w Majdanie Sieniawskim,

- Katarzyna Wiśniowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku,
- Karolina Dziki ze Szkoły Podstawowej w Bliżance,

- Izabela Babiarz z Gimnazjum w Hyżnem.

Protokół posiedzenia Jury Konkursu

Ryszard Sziler
Nick
Treść komentarza
Wpisz ciąg znaków z poniższego obrazka
Kod obrazka
napisał(a): ~Karolina Dziki ;)
Ma się ten talent do pisania wierszy hehe ;)